T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
KONYA / SELÇUKLU - Akıncılar Mah.Ahmet Haşhaş İlkokulu

Akıncılar Mah.Ahmet Haşhaş İlkokulu

Telefon
332 245 05 87
Belgegeçer
332 245 95 80
WEB
http://akincilarahmethashas.meb.k12.tr
Adres
Akıncılar mah. Sözer sok. No8 Selçuklu/KONYA
Vizyon
Çevremizde okuyan, okuduğunu yorumlayabilen, öğrenmeyi öğrenen, bilginin değişikliğine inanan, bilgiyi araç olarak kullanabilen, bu yolda çevresinde ki diğer okullara örnek olan; Atatürk İlke ve İnkılaplarını özümseyen, Türk Milleti´nin bir üyesi olarak, ülkemizi çağdaş uygarlık seviyesinin üzerine taşıyan; haklarını ve sorumluluklarını bilen iyi insan; iyi vatandaş ve dünya uluslarının meslek mensupları ile rekabet edebilecek bilgi ve beceri düzeyi yüksek kalitede insanlar olarak yetiştirmek; hem ulusumuzun değerlerini, hemde dünyada ki insanlık ailesinin ortak mirasını koruyacak bilinçte erdemli insanlar olarak hayata hazırlamak vizyonumuzdur.
Misyon
Biz her türlü bilgiye açık, toplum içinde çevresiyle barışık, bilgiye ulaşabilme becerisine sahip, kendini geliştirme yolunda ilerleyen gelişen dünyada evrensel değerleri benimsemiş, öğrenci, veli ve toplum için varız.
Başarılar
Öğretmen :70
Rehber Öğretmen :2
Öğrenci :1126
Derslik :28
Müzik Sınıfı :0
Resim Sınıfı :0
BT Sınıfı :0
Misafirhane :0
Kütüphane :1
Fen Labaratuarı :0
Hazırlık Sınıfı :0
Konferans Salonu :1
Atölye-İşlik :0
Spor Salonu :0
Öğretim Şekli :İkili öğretim yapılmaktadır.
Yemekhane :1
Kantin :0
Revir:0
Bahçe :0
Saatler
Kış saati uygulamasında 7:10-12:10 Sabahçı Devre 12:20-17:20 Öğlenci Devre Yaz Saati Uygulamasında 08:00-12:50 Sabahçı Devre 13:00-17:50 Öğlenci Devre
Isınma
Doğal gaz merkezi sistemdir.
Bağlantı
ADSL (8 Mbit)
Yabancı Dil
Lojman
0 -
Ulaşım
Sille Yolu Akıncılar dolmuş hattı ile okulumuza ulaşım sağlanabileceği gibi Küçük Kum Köprü otobüs(63 Numara) hattı da okulumuzun yakınından geçmektedir.
Servis Bilgisi
Yerleşim Yeri
Okulumuz Selçuklu ilçesi Akıncılar Mahallesindedir. Doğusunda çevre yolu, Kipa market, Dedeman Oteli; Batısında Esenler, Hocacihan, 100. yıl mahallesi; kuzey doğusunda Mehmet Akif mahallesi; kuzeyinde Erenköy mahallesi arasında yer almaktadır. Mahallemizin çevresinde Mehmet Akif mahallesinde vali İhsan Dede İ.H.O Erenköy mahallesinde Zeki Altındağ Orta Okul ile Konya Çimento Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi 100. yıl Ahmet Haşhaş Orta Okul ile Kanuni Sultan Süleyman İlkokulu komşu okullardır.
İl/İlçe Merkezine Uzaklık
Sille Yolu Akıncılar dolmuş hattı ile okulumuza ulaşım sağlanabileceği gibi Küçük Kum Köprü otobüs(63 Numara) hattı da okulumuzun yakınından geçmektedir.
Kontenjan Bilgileri
Sportif Etkinlikler
Bilimsel Etkinlikler
Proje Çalışmaları
Yazdır